SKU: GJO 00068
List Price:
$30.82 PK
108" Length x 54" Width - Plastic - Black - 1 Pack
- Clean style offers uniform look for your next event
- Durable design holds up throughout your entire event
- Pre-cut construction allows immediate use
- For use with standard-size cafeteria and conference tables
People who bought this product also bought
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 00068 |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | Plastic Table Covers |
| Marketing Information | Present a clean, uniform look for your next banquet, party or function with this table cover. Thick, durable design resists rips and tears to hold up throughout your entire event. Pre-cut table cover is designed to fit standard-size cafeteria and conference tables. |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Product Type | Table Cover |
Product Information
| Cover/Sheet Length | 108" |
| Cover/Sheet Width | 54" |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Catalog Page Number | J35 |
| Packing, Level 1 | 1 / PK |
| Packing, Level 2 | 4 PK/CT |
| Weight | 1.65 lbs |
| UPSable | |
| UPC | 035255000680 |
| UNSPC | 52121509 |
| Special Order | No |
| Color | BLACK |
| Quantity Per Selling Unit | 1 PK |
| Non-returnable |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
;