SKU: GJO 02309CT
List Price:
$155.28 CT
360° Swivel, Rust Resistant, Chrome Plated, Reinforced - Chrome - Steel - 12 / Carton
- For use with Genuine Joe 1" x 60" Dust Mop handle and 36" mop refill
- 360-degree swivel frame swings at all angles for the most versatile, efficient dust control
- Chrome-plated to resist rust
- Reinforced with 1/4" steel rod crossbars for maximum strength
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 02309CT |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | Clip-On 36" Dust Mop Frame |
| Marketing Information | Mop frame is designed for use with Genuine Joe 1" x 60" Vinyl-coated Steel Handle, 1" x 60" Wooden Handle, 1-1/2" x 60" Wooden Handle and 36" mop refill (all sold separately). 360-degree swivel frame swings at all angles to provide the most versatile, efficient dust-control tool. Chrome-plating resists rust. Construction reinforced with 1/4" steel rod crossbars delivers maximum strength. Frame does not include attachment clip. |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Product Type | Mop Frame |
Product Information
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Chrome |
| Product Material | Steel |
| Width | 5" |
| Length | 36" |
Miscellaneous
| Compatibility | Genuine Joe Handles/Mops:
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Catalog Page Number | NEW |
| Packing, Level 1 | 1 / EA |
| Packing, Level 2 | 12 EA/CT |
| Weight | 25 lbs |
| UPSable | |
| UPC | 50035255023097 |
| UNSPC | 47131600 |
| Special Order | No |
| Color | CHROME |
| Quantity Per Selling Unit | 12/CT |
| Non-returnable |
;