SKU: GJO 85131
List Price:
$43.02 CT
Red, White - 24 / Carton
- Proven quality
- Outstanding performance
- Adjustable nozzle to prevent wasteful use
- Easy-to-use trigger with 9-7/8"L tube
- Use with quart-sized bottles with 28mm/400 neck (sold separately)
People who bought this product also bought
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 85131 |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | General Purpose Trigger Sprayer |
| Marketing Information | General-purpose trigger sprayer helps you accurately dispense liquids directly to any area. Adjustable nozzle lets you easily control how much liquid you want to spray to prevent wasteful use. Easy-to-use trigger allows fast, repeatable use to maximize your efficiency. Sprayer attaches to quart-sized bottles with a 28mm/400 neck finish. |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Type | Trigger Sprayer |
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Height | 4.1" |
| Width | 14.3" |
| Depth | 10.8" |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | South Korea |
| Catalog Page Number | J109 |
| Packing, Level 1 | 1 / EA |
| Packing, Level 2 | 24 EA/CT |
| Weight | 2.6 lbs |
| UPSable | |
| UPC | 00035255851312 |
| UNSPC | 21101801 |
| Special Order | No |
| Color | WHITE/RED |
| Quantity Per Selling Unit | 24/CT |
| Non-returnable |
;